Skip to content

بایگانی خرداد, ۱۳۸۹

۳۰
خرداد

قابل توجه شناگران محترم

پست قبلی را خوانده بود. گفت: این‌که چیزی نیست.
گفتم: خب، تو بگو.
گفت: خواهرم، اقیانوس دل مردان هوسباز ساحل ندارد.
گفتم: رفیق بی‌کلک مادر!
گفت: نه، جدی!
گفتم: پشت وانت نوشته بودند؟
گفت: نه. Read moreRead more

۲۸
خرداد

قابل توجه صاحبان مزارع

از اول نباید پای بیگانه را به مزرعه‌ی نجابت باز کرد تا بوته‌های عصمت لگدمال شود

من حالم خوب است. این نوشته‌ی بالا هم از من نیست. صبح که می‌آمدم، دیدم روی یک پرده‌ی بزرگ نوشته‌اند آویزان کرده‌اند در میدان صیقلان، عکس یک دخترخانمی را هم انداخته‌اند که گویا صاحب مزرعه باشد.

پ. ن: این مقاله‌ی علمی از خانم ابتکار (در مضار برنزه کردن پوست) را هم بخوانید.

۲۶
خرداد

کمپین ضد ووووزلا

آقا بیایید یک کمپین ضد ووووزلا راه بیاندازیم. کر کردند ما را این برادران و خواهران آفریقایی با وو- ووی ووووزلاشان. آن‌قدر گوش‌مان سوت می‌کشد که در همین یک هفته ووووزلا به دومین شخصیت منفورمان تبدیل شده است. (البته به آن زشتی نیست ولی صدایش بدتر است.) کم بود این صدای طبل و شیپور و نعره‌ی عرب‌ها در بازی‌های آسیایی؟
Read moreRead more

۲۲
خرداد

نفسی تازه کنیم…

نفسی تازه کنیم از عشق و
باز بخوانیم
حوض را با صدای وزغ‌ها
وا نگذازیم

برگرد
در صبحگاهی چنین
خانه را
تنها نگذاریم Read moreRead more

۱۲
خرداد

سلامت روانی ما

مهندسی سلامت روانی جامعه
اخیرا‍ً برخی از سایت‌ها نامه‌ای را منتشر کرده‌اند که در آن مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان ثبت احوال با اشاره به اهمیت «مهندسی سلامت روانی جامعه» از ادارات تحت پوشش خود خواسته است برای این‌که آرامش را به جامعه تزریق کنند، فقط آمارهایی را منتشر کنند که سلامت روانی جامعه را به‌خطر نیاندازد.
در این نامه با تاکید بر این‌که «از اعلام هر گونه آمار برهم‌زننده‌ی آرامش روانی افکار عمومی خصوصاً در موارد طلاق و فوت خودداری شود»، دستور فرموده‌اند «اطلاع‌رسانی افزایش روند ازدواج و ولادت با تاکید صورت پذیرد» و خلاصه این‌که «آمارهایی که اطلاع‌رسانی عمومی می‌شود افزایش امید و نشاط در جامعه را هدف‌گذاری کند». Read moreRead more