پزشکان گیل

ماهنامه جامعه پزشکی گیلان

از کجا چه خبر (ش ۸۶، آذر ۸۹)

بدست • ۲۶ آذر ۱۳۹۱ • دسته: خبر

انتخابات شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی گیلان برگزار شد
۸۹/۱۰/۱۹٫ با برگزاری انتخابات هیات رییسه‌ی شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی گیلان، دور تازه‌ای از فعالیت‌های این شورا آغاز شد.
به گزارش سایت انجمن پزشکان عمومی رشت، در این انتخابات که با حضور ۱۴ عضو این شورا برگزار شد، دکتر مهران قسمتی‌زاده (رییس انجمن پزشکان عمومی لاهیجان) و دکتر حمید طهماسبی‌پور (عضو هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان عمومی رشت) به‌ترتیب با ۹ و ۸ رای به‌عنوان رییس و نایب رییس اول شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی گیلان برگزیده شدند. دکتر فرزاد فرقان (رییس انجمن پزشکان عمومی و نظام پزشکی فومن) و دکتر نجات‌الدین دریاباری (رییس نظام پزشکی صومعه‌سرا) نامزدهای دیگر این دو مسوولیت بودند.
در این انتخابات همچنین به‌اتفاق آرا دکتر مهدی فتحی (عضو هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان عمومی صومعه‌سرا) به‌عنوان نایب رییس دوم و دکتر سونیا معصومی و دکتر محمد بخشعلی‌زاده (اعضای هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان عمومی رشت) به‌عنوان منشی و خزانه‌دار انتخاب شدند و دکتر امیرهوشنگ مرادی (عضو هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان عمومی فومن) بازرس شورا شد.
انجمن پزشکان عمومی رشت ضمن تقدیر از زحمات دکتر مهرداد محمودی (رییس پیشین شورای هماهنگی) و سایر اعضای هیات رییسه‌ی دور نخست، موفقیت در این انتخابات را به همکاران فوق تبریک می‌گوید و برای آنان در مسوولیت‌های جدید آرزوی موفقیت می‌کند.

مجموعه شعر دکتر مریم اسحاقی منتشر شد
«‌نبض کوچه را بگیر»، نخستین مجموعه شعر دکتر مریم اسحاقی، منتشر شد. این مجموعه را که در آن ۴۳ شعر در دو دفتر «آیه‌های کوچه» و «بی‌تابانه‌ها» گردآوری شده، نشر «نوح نبی» تهران منتشر کرده و مرکز پخش آن در رشت، کتابفروشی بدر (خیابان مطهری) است. با تبریک به خانم دکتر، یکی از اشعار این کتاب را می‌خوانیم:

بیهوده سعی می‌کنم
بیهوده سعی می‌کنم از تو نگویم
هنوز از میان کلماتم سر می‌روی
در مغز آوازهایم تکثیر شده‌ای
دیگر دست همه‌ی فصل‌ها را خوانده‌ام
سرم را گرم می‌کنند
تا تو در غبار گم شوی.
دستم اما حساب نمی برد از من
بر بخار پنجره/ نام تو را هی رج می‌زند.
ابتدای این شعر از کنار خواب‌هایم می‌گذرد
و پیشانی کتابم را خیس می‌کند
عطر لبخندت در ذهن شعرم نشسته
هی حواس کلماتم را پرت می‌کند.
کاش به این شعر قدم بگذاری
پیش از آن‌که پیراهنش را عوض کنم.

برچسب‌ها:

دیدگاه خود را بیان کنید.