پزشکان گیل

ماهنامه جامعه پزشکی گیلان

انتخابات انجمن پزشکان عمومی رشت برگزار شد

بدست • ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ • دسته: خبر٬ گزارش

_DSC8226

گزارش: دکتر رقیه حج‌فروش/ عکس‌ها: مهراب جوزی

پزشکان گیل: با برگزاری مجمع عمومی و انتخابات انجمن پزشکان عمومی رشت، ۶ عضو دوره‌ی فعلی و ۳ عضو جدید به نهمین هیات مدیره‌ی این انجمن راه یافتند. برگزاری مجمع که قرار بود ساعت ۱۰ صبح جمعه ۵ دی ۱۳۹۳ در تالار آریانا آغاز ‌شود، بیش از یک ساعت تاخیر داشت. دلیل این تاخیر اعتراض برخی نامزدها به اعلام روز پنجشنبه ۴ دی به‌عنوان آخرین فرصت عضویت در انجمن بود که دلیل آن را انحصارطلبی هیات مدیره و ترس از ورود اعضای جدید می‌دانستند.

_DSC8168 _DSC8197_DSC8260  

در آغاز پس از اعلام برنامه‌ها توسط دکتر مسعود جوزی، دبیر انجمن پزشکان عمومی رشت، دکتر سونیا معصومی، رییس انجمن، در سخنانی کوتاه ضمن خوش‌آمدگویی به اعضا و میهمانان، همه‌ی پزشکان عمومی را به همبستگی برای غلبه بر مشکلات صنفی فرا ‌خواند. _DSC8249 سپس دکتر فرامرز رفیعی، عضو هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان عمومی ایران و ناظر مجمع، پشت تریبون آمد تا به شبهات معترضان پاسخ دهد. وی با استناد به اساسنامه‌ و آیین‌نامه‌ی انتخابات انجمن و مستنداتی چون قایل شدن یک ماه زمان برای عضویت و دو هفته برای نامزدی و اعلام آن از یک ماه پیش در روزنامه‌ی رسمی، خبرنامه و سایت انجمن و نیز فرستادن بیش از ۱۰ نوبت پیامک، تصمیم هیات مدیره‌ی رشت را قانونی خواند و سپس با انتخاب دکتر مرضیه مصدقی، دکتر جمشید خانقینی و دکتر موسی دانش‌ حکمتی به‌عنوان اعضای هیات رییسه، اداره‌ی مجمع و برگزاری انتخابات به این همکاران سپرده شد._DSC8387 در ادامه دکتر انوش برزیگر، رییس نظام پزشکی رشت و دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ضمن سخنانی با تاکید بر اهمیت انجمن پزشکان عمومی رشت و تایید سخنان دکتر رفیعی، از وی و مسوولان انجمن رشت درخواست کرد به‌منظور افزایش مشارکت، فرصت عضویت در انجمن را تا زمان آغاز رای‌گیری تمدید کنند. سخنرانان بعدی دکتر ابوالقاسم پیروزی، رییس مجمع انجمن‌های پزشکی استان و دکتر مهران قسمتی‌زاده، رییس شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی کشور بودند که در فاصله‌ی این دو سخنرانی، دکتر رفیعی با حضور مجدد پشت تریبون اعلام کرد با موافقت تلفنی رییس انجمن پزشکان عمومی کشور، امکان ثبت‌نام برای همکاران غیرعضوی که در مجمع حضور یافته‌اند، فراهم شده است.

دکتر رفیعی

در ادامه از سه تن از فعالان صنفی پزشکی عمومی رشت تقدیر شد. دو نفر نخست که در این دوره نامزد عضویت در هیات مدیره نبودند دکتر حمید اخوین، عضو چند دوره و رییس سابق انجمن پزشکان عمومی رشت و دکتر محمدحسین شهدی‌نژاد، عضو هیات مدیره‌ی هشتم انجمن و مدیر درمان تامین اجتماعی استان، لوح و هدایای خود را از دکتر برزیگر و دکتر محمدتقی آشوبی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان دریافت کردند و دکتر حمید طهماسبی‌پور، عضو هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان عمومی ایران، از دکتر محمدکاظم پورکاظمی، رییس انجمن داروسازان گیلان.

دکتر اخوین

سپس بخش رسمی مجمع با ارایه‌ی گزارش‌های هیات مدیره، مالی و بازرسی توسط دکتر مسعود جوزی، دکتر آرش عصاری و دکتر محمد بخشعلی‌زاده (دبیر، خزانه‌دار و بازرس انجمن پزشکان عمومی رشت) آغاز شد. در آغاز این بخش اعلام شد فرصت عضویت در انجمن به پایان رسیده است. این امر هیاهوی چند تن از نامزدها را در پی داشت که با اعلام این‌که طرفداران‌شان در راه‌ هستند، به نشانه‌ی اعتراض و تهدید به انصراف جلوی در سالن تجمع کرده بودند.

_DSC8594 سپس تریبون آزاد برای ارایه‌ی نظرات در اختیار اعضای انجمن قرار گرفت که در ابتدا دکتر جعفر ثابت‌قلب قربانی با اشاره به حضور سه دوره در هیات مدیره‌های قبلی، از برخی رفتارهای معترضان گلایه کرد و در ادامه‌ برخی از نامزدهای انتخابات از جمله دکتر صادق جعفرپور، دکتر فرزانه فرج‌پور، دکتر هومن ابراهیمی لویه و دکتر محمد دوزنده نرگسی از این فرصت برای معرفی خود و برنامه‌های خود استفاده کردند._DSC8393 در نهایت رای‌گیری آغاز شد و در حالی که ثبت‌نام اعضای جدید تا آخرین لحظات ریخته شدن آرا به صندوق‌ها ادامه داشت و با ورود ۳۵ عضو جدید تعداد اعضای انجمن پزشکان عمومی رشت از ۱۸۰ به ۲۱۵ رسیده بود، در نتیجه‌ی شمارش ۱۱۸ رای، همکاران زیر به‌عضویت نهمین هیات مدیره‌ی انجمن درآمدند:_DSC8626

_DSC8792

اعضای هیات مدیره: ۱- دکتر سونیا معصومی، ۷۸ رای ۲- دکتر هومن ابراهیمی لویه، ۶۷ رای ۳- دکتر احمد مرادی، ۶۴ رای ۴- دکتر رقیه حج‌فروش، ۶۲ رای ۵- دکتر حمید طهماسبی‌پور، ۶۰ رای ۶- دکتر آرش عصاری، ۵۷ رای ۷- دکتر رضا امیدی، ۵۶ رای ۸- دکتر آنه‌محمد دوگونچی، ۵۶ رای ۹- دکتر مسعود جوزی، ۵۱ رای اعضای علی‌البدل هیات مدیره: ۱۰- دکتر محمد بخشعلی‌زاده، ۴۹ رای ۱۱- دکتر شهروز امانی، ۴۸ رای ۱۲- دکتر نیما نیک‌بین، ۴۸ رای بازرس: دکتر محمد دوزنده‌ نرگسی، ۶۴ رای بازرس علی‌البدل: دکتر علی‌اصغر اشرف‌نژاد، ۴۰ رای.

  هیات مدیره‌‌ی قدیم و هیات رییسه‌ی مجمع

هیات مدیره‌‌ی قدیم و هیات رییسه‌ی مجمع

چند نکته:

– مجمع با یاد سه تن از بزرگان انجمن پزشکان عمومی رشت، زنده‌یادان دکتر سعید فرزد، دکتر سیدحسن تائب و دکتر هدایت یزدانی که در فاصله‌ی دو مجمع پیشین و فعلی درگذشته بودند آغاز شد.

دکتر یزدانی و دکتر فرزد در مجمع عمومی انجمن، پاییز 1390 دکتر یزدانی و دکتر فرزد در مجمع عمومی انجمن، پاییز ۱۳۹۰

– از پیش‌کسوتان انجمن دکتر محمدحسن صالحی، دکتر ایرج صدیقی و دکتر محسن شریفی در جمع حضور داشتند.

کتر صدیقی‌ها! دکتر صدیقی‌ها! دکتر صالحی دکتر صالحی دکتر شریفی دکتر شریفی

– علاوه بر میهمانان یاد شده، دکتر فرزاد فرقان، عضو شورای‌عالی نظام پزشکی کشور، دکتر اردشیر شهریزاد، رییس و سایر اعضای شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی گیلان و دکتر علی اکبری، مدیر کل بیمه سلامت استان، از میهمانان ویژه‌ی مجمع بودند._DSC8603 – مرکز تصویربرداری نگاه، مرکز تصویربرداری سپهر و آزمایشگاه دکتر فدایی حامیان مالی مجمع بودند.

برچسب‌ها: ٬

دیدگاه خود را بیان کنید.